Naklejanie plastrów – procedury cz.1 – poprawienie przepływu energii w ciele

Kombinacja punktów Liv 3 i Li 4 jest często stosowana w akupunkturze, ponieważ jest uważana za bardzo skuteczną w równoważeniu energii i wspieraniu różnych aspektów zdrowia. Poniżej krótki opis punktów.

  • Liv 3 (太冲, Tàichōng): Jest to punkt akupunktury znajdujący się między pierwszym a drugim palcem stopy, na górnej części stopy. Liv3  jest trzecim punktem meridianu wątroby, a jego aktywacja jest często stosowana do równoważenia energii wątroby, łagodzenia bólu głowy, regulacji menstruacji oraz redukcji stresu i napięcia emocjonalnego.
  • Li 4 (合谷, Hégǔ): Jest to 4 punkt meridianu jelita grubego znajdujący się na grzbiecie dłoni, między kciukiem a palcem wskazującym. Aktywacja tego punktu jest często stosowana do łagodzenia bólu głowy, redukcji napięcia mięśniowego, regulacji funkcji jelit oraz wzmocnienia ogólnego stanu zdrowia.

Kombinacja tych dwóch punktów nazywa się „Cztery Bramy”. Aby wzmocnić przepływ energii i krwi w ciele aktywuje się właśnie „cztery bramy”. Używając plastrów Lifewave Energy Enchancer (EE) możesz w szybki i łatwy sposób poprawić krążenie krwi i energii w ciele i poczuć się wyraźnie mocniejszym.

Podstawowa Procedura klejenia plastrów na poprawę przepływu energii w ciele wygląda następująco. Potrzebę są dwa zestawy plastrów EE (dwa białe i dwa złote) i zakleić je w miejscach wskazanych na rysunku poniżej.

Naklej plastry w ten sposób i zobacz jak twoje ciało czuje się, gdy energia przepływa przez nie z większą łatwością.


Istnieje też bardziej zaawansowany procedura naklejania plastrów dla poprawienia przepływu energii w ciele. Aby z niej skorzystać potrzebne będą jeszcze plastry Aeon, Karnozyna i Glutation.

Aby skorzystać z tej procedury należy okleić się plastrami EE tak jak powyżej i jednocześnie plaster Eaon nakleić na punkcie GV14 – czyli 14 punkcie meridianu zarządzającego. Plaster Karnozyna nakleić na 4 punkcie maridianu poczęcia, a plaster Glutation na 17 punkcie meridianu poczęcia. Dla ułatwienia lokalizacji rysunek poniżej.

Jeśli chcesz wyraźnie poruszyć energią CHI w swoim ciele skorzystaj z drugiej opcji i z łatwością ruszaj ku dowolnym wyzwaniom dnia. Plastry w większości przypadków klei się na 12 godzin i zachowuje 12 godzinną przerwę między kolejnym oklejeniem.

Jeśli masz pytania lub jeśli ciekawią Cię inne procedury naklejania plastrów Lifewave napisz mm@x39.net.pl. Stopniowo na blogu będą pojawiać się kolejne procedury naklejania plastrów dopasowane do konkretnych sytuacji lub wspomagające powrót do zdrowia w przypadku określonych dolegliwości.

Z wdzięcznością

Marcin Marcinkowski

Źródło: tłumaczenie własne, procedura proponowana przez Gabriela Diaza Enrico, opisana w jego książce 100 protokołów użycia plastrów Lifewave

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *